Silk Road’s Ross Ulbricht przewiduje spadek ceny Bitcoin o 55%.

Podczas gdy wielu analityków wciąż wskazuje na większy wzrost ceny Bitcoina w nadchodzących miesiącach, popularny wskaźnik sugeruje, że obecny top jest już w cenie.

Analityk, który idzie przez monikera „CryptoWhale“ zaalarmował swoich zwolenników na Twitterze Immediate Edge transakcji przez dużych graczy rynkowych obejmujących 400.000 BTC zostały przeniesione w ciągu ostatnich kilku godzin, w sumie 30 + transakcji. Na podstawie transakcji zarejestrowanych na łańcuchu blokowym, wydaje się, że monety są przenoszone do wymiany, o czym świadczą te zapisy znalezione przez innego użytkownika Twittera. Jakie są więc ich zamiary dotyczące przenoszenia tych monet?

CryptoWhale myśli, że to dlatego, że te konta nie planują hodl stąd są na skraju dumpingu po skompensowaniu niektórych zysków z bitcoin idących powyżej 12k dolarów.

Analityk wcześniej stwierdził, że duża ilość BTC jest wysyłana na giełdy przez dużych graczy na rynku. Na wykresie udostępnionym na Twitterze, wolumen przekazany na giełdy wzrósł 27 lipca, kiedy Bitcoin przesunął się do przełamania ponad 10 000 dolarów i osiągnął 11 000 dolarów w ciągu jednego dnia. Wolumen nadal podnosił się jako Bitcoin powoli tworzył rosnący trójkąt.

Dlaczego cena Bitcoin może być na skraju innej katastroficznej kropli

Z powyższego wykresu wynika, że ostatni raz wolumen był zbliżony do tych poziomów w lutym i marcu 2020 roku. Ostatecznie sprzedaż osiągnęła punkt kulminacyjny 12 marca 2020 r., z masowym spadkiem cen z powrotem do poziomu poniżej 4 000 USD.

Należy zauważyć, że wielkość napływu Bitcoinów na giełdy osiągnęła szczyt przed 12 marca. CryptoWhale stwierdził, że jest to wskaźnik, który wykorzystał do skrócenia rynku. Przy dużych wpływach na giełdy w ciągu ostatnich kilku dni, teoria analityka jest taka, że wieloryby już zyskały i chcą sprzedać, więc spodziewa się kolejnego dużego spadku, jak to, co się stało w marcu.

W czerwcu ubiegłego roku CryptoWhale opublikował własną prognozę cen Bitcoina, wykorzystując statystyki Fermi-Dirac, przewidział, że BTC najpierw zbliży się do 2000 dolarów, zanim do 2022 roku zostanie uruchomiony odpowiedni byk.

Wiele odpowiedzi na Twitterze kwestionowało jednak prognozę spadku cen CryptoWhale z powodu jego korelacji z 12 marca. Inni twierdzili, że katastrofa z 12 marca to coś więcej niż tylko działalność wielorybów kryptońskich. Należy pamiętać, że w tym dniu wszystkie rynki, kryptońskie lub inne, zostały zdziesiątkowane.

Pomimo prognozy spadku cen CryptoWhale’a, jego długoterminowa perspektywa jest nadal bycza. Podobnie jak w przypadku modelu Stock-to-Flow (S2F), model oparty na analizie kwantowej analityka wskazuje na Bitcoin na poziomie 24 000 dolarów do połowy 2022 roku.